Lokalizacja wycieków

Przez cały okres użytkowania domu większość właścicieli doświadcza w pewnym momencie wycieku z kanalizacji. Niektóre przecieki są oczywiste, na przykład zamarznięte rury, które pękają. Inne są ukryte, jak luźne połączenia w przewodach kanalizacyjnych pod podłogą. Im szybciej zauważysz wyciek, tym szybciej możesz go naprawić. Najpierw musisz wiedzieć, jak go znaleźć. Firma przeciek24.com lokalizacja wycieków na pewno Ci w tym pomoże.

Jakie są oznaki wycieku?

W zależności od tego, skąd pochodzą i jak poważne są, niektóre wycieki mogą być widoczne natychmiast. Niewielu właścicieli domów przegapi na przykład pęknięcie zamarzniętej rury w suficie. Jednak inne przecieki mogą być znacznie bardziej subtelne. Na przykład wyciek z płyty może nie być zauważalny — zobaczysz go tylko w rażąco wysokich rachunkach za wodę.

Oto niektóre z widocznych oznak wycieku wody:

  • plamy na podłogach, suficie i ścianach
  • mokre plamy pod przeciekami z sufitu
  • mokra płyta gipsowo-kartonowa
  • widoczna pleśń i pleśń na zewnątrz pryszniców i wanien
  • pęknięcia w fundamencie domu

Oto kilka bardziej subtelnych oznak, że możesz mieć wyciek:

  • dziwne, stęchłe zapachy, często kojarzone z pleśnią
  • nagły wzrost miesięcznych rachunków za wodę, zarówno za zużycie, jak i koszty
  • bardzo ciche odgłosy płynącej wody, gdy woda nie jest używana

Potwierdź, że masz wyciek

Jeśli zauważysz widoczne uszkodzenia spowodowane przez wodę w swoim domu, możesz pominąć ten krok — masz dość solidne dowody na to, że w twoim domu doszło do jakiegoś wycieku. Jeśli jednak napotkasz tylko dziwne zapachy, zauważysz wzrost rachunków za wodę lub po prostu masz wrażenie, że nastąpił wyciek, konieczne mogą być, dalsze prace diagnostyczne. Zacznij od zrobienia prostego testu. Upewnij się, że w całym domu nie używasz wody przez 30 minut. Często najłatwiej jest to zrobić, gdy inni członkowie rodziny są w szkole lub w pracy. Obejmuje to systemy nawadniające trawniki. Na potrzeby tego testu nie chcesz całkowicie odciąć wody, ale chcesz się upewnić, że nic nie zużywa wody, w twoim domu. Sprawdź wodomierz. Twój wodomierz powinien mieć wskaźnik wycieku. W większości jednostek jest to małe koło lub trójkąt. Wskaźnik nieszczelności jest przeznaczony do identyfikowania niewielkich ilości wody przepływającej przez rury w Twoim domu. Jeśli pomyślnie wyłączyłeś wszystko inne, co korzysta z wody, a wodomierz się porusza, masz wyciek z kanalizacji. Teraz musisz dokładnie zlokalizować wyciek. Skorzystaj z pomocy fachowców, jakim jest firma przeciek24.com lokalizacja wycieków.

Czy wyciek pochodzi z rury lub dachu?

Powiedzmy, że odkryłeś mokrą plamę na suficie. Istnieją dwie prawdopodobne przyczyny tego wycieku wody: albo masz nieszczelną rurę, albo przeciekający dach.

Każdy dekarz może ci powiedzieć, że przecieki na dachu są niezwykle powszechne: większość właścicieli domów napotka kilka nieszczelności przez cały czas spędzony w domu, zwłaszcza jeśli dach zaczyna się starzeć. Przeciekający dach, występuje wtedy, gdy zawiedzie zarówno materiał pokrycia dachowego (dachówka, gonty itp.), jak i podkład. Wilgoć przenika następnie do samego dachu, przedostaje się na strych i – napędzana grawitacją – w dół do pomieszczeń mieszkalnych w domu.

Jak rozpoznać, skąd pochodzi wyciek?

Po wykluczeniu dachu nadszedł czas, aby zdiagnozować, skąd wyciek pochodzi z twojego domu. W Twoim domu znajduje się sieć rur wodociągowych biegnących za ścianami, pod podłogami i w sufitach. Jeśli nie masz szczegółowej mapy wszystkich rur w domu, możesz zostać zmuszony do odgadnięcia, skąd pochodzi, wyciek. Jest to trudniejsze, niż mogłoby się początkowo wydawać. W Twoim domu woda może przemieszczać się w trzech wymiarach. Grawitacja ściąga wilgoć w dół. Kiedy napotka izolację, kołki lub inne rzeczy, które blokują jej przepływ w dół, woda może płynąć w dowolnym kierunku. Nie zawsze, jest to tak proste, jak spojrzenie na miejsce uszkodzenia przez wodę, wyrwanie płyty gipsowo-kartonowej i znalezienie nieszczelnej rury. Nierzadko zdarza się, że uszkodzenia spowodowane przez wodę na ścianie wewnętrznej na parterze powstają w łazience na piętrze.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *