Jak dopasować rozmiar biustonosza

Co określamy rozmiarem stanika? Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale noszone przez Ciebie staniki mogą w rzeczywistości powodować ból pleców. Źle dopasowany stanik może powodować obciążenie Twojego ciała, prowadząc do bólów głowy, uszkodzenia kręgosłupa i innych problemów. Oto kilka wskazówek, jak kupić odpowiedni biustonosz dla swojego ciała i uniknąć bólu pleców w tym procesie:

Rozmiar biustonosza to litery i liczby takie jak np. 80E , 75D itp. nie ważne jakiej biustonosz jest firmy i rozmiaru- według zasady liczba to obwód pod biustem a literka jest określeniem miseczki biustu. W świecie biustonoszy nie istnieją takie rozmiary jak „40” czy „L” , oczywiście – czasem może się zdarzyć, że spotkamy taki na metce. Najlepiej centymetrem zmierzyć obwody jeśli zależy nam na staniu oznaczonym taką rozmiarówką.  Najczęściej oznaczane są tak topy sportowe, stroje kąpielowe itp. jak dopasować rozmiar biustonosza? Czy jest jakaś złota zasada aby stanik był nie tylko wygodny ale i też idealnie się prezentował?

Tymczasem, myśląc o rozmiarach biustonosza, większość ludzi odnosi się do rozmiaru miseczki. ktoś nosi D , ja C, a ktoś inny ma duży biust i nosi E. Jeśli chcesz mieć perfekcyjnie dopasowany biustonosz, nigdy nie myśl w ten sposób. Litery bez liczb nic nie znaczą poniżej wytłumaczymy jak dobrać rozmiar biustonosza. Biustonosz jest najczęściej używanym przez kobiety akcesorium sportowym. Jednak nadal duży odsetek populacji cierpi na bóle pleców spowodowane źle dopasowanymi biustonoszami. Prawidłowe noszenie biustonosza zmniejsza ból pleców i pomaga w utrzymaniu dobrej postawy.

Zacznijmy od obwodu rozmiaru pod biustem!

Podstawową zasadą dobierania stanika jest mierzenie w pierwszej kolejności obwodu bezpośrednio pod biustem. Nigdy nie zaczynamy mierzenia od miseczki! obszar pod biustem powinno się zawsze mierzyć w pierwszej kolejności. W dużej mierze rozmiar miseczki będzie wiązał się ściśle z obwodami pod biustem.

Więc jak zmierzyć rozmiar biustonosza?  podbiuście – zależy od naszych pomiarów w tym miejscu, a dokładniej od obwodu ciała pod biustem. . Zależy to również od tego, jak zbudowane jest nasze ciało: czy jesteśmy szczupli, trochę przy kości, na prawdę na obwód podbiuścia składa się wiele różnych czynników. U troszkę ”większych” pań ciało może mieć również różną gęstość: może być zwarte i jędrne lub miękkie i łatwe do ugniatania. Wszystko to  wpływa na rozmiar obwodu.

Dobrze dobrany stanik – zrób to sama.

Jak wybrać rozmiar biustonosza? ten, który podkreśli atuty? Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do salonu, który w swojej ofercie posiada pomoc brafitterki.  Jeśli jednak chcesz spróbować własnych sił to pamiętaj- zaczynaj od mierzenia się pod biustem. Nie mierz się nigdy za luźno- stanik też zapinasz raczej ciasno, więc spróbuj się ścisnąć. Oczywiście nie do tego stopnia, że nie będziesz mogła oddychać – chodzi tu raczej o skórę i tkankę tłuszczową.  Nie rób tego absolutnie na żadnym wdechu. Na luzie, ale stanowczo.

Zapisz sobie wymiary na kartce i zaokrąglij je- twój rozmiar to zaokrąglona liczba. Jeśli wyjdzie ci np 83 – są dwa wyjścia: rozmiar 80 wybierasz jeśli jesteś dość szczupłą osobą lub 85 jeśli jesteś bardziej ” przy kości ”. Rozmiar stanika i to czy mamy odejmować czy dodawać zaokrąglając finałową liczbę zawsze będzie zależał od tego czy nasza sylwetka jest atletyczna, koścista, czy raczej mamy troszkę więcej tłuszczyku. Należy również zawsze zwracać uwagę na elastyczność zapięcia biustonosza.  Odpowiedź na pytanie skąd znać rozmiar biustonosza wcale nie musi być trudna! Mierzenie swojego rozmiaru biustonosza to wbrew pozorom łatwe zadanie. Pamiętaj! Biustonosze to nie tylko moda. Biustonosz jest niezbędnym elementem, który służy do podtrzymywania piersi, zapobiega bólom pleców i sprawia, że piersi wyglądają atrakcyjnie. Jednak jeśli biustonosz nie jest odpowiednio dopasowany, korzyści te mogą być utrudnione lub nawet odwrócone. Na przykład, noszenie zbyt małego stanika z fiszbinami może spowodować większe podrażnienie pleców. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać właściwy rozmiar stanika i uniknąć bólu pleców w trakcie tego procesu:

Twój komfort przede wszystkim!

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie ściskać się do utraty tchu. Stanik musi być komfortowy. Nie chodzi o wyszczuplenie tej partii ciała tylko podtrzymanie piersi. Nie ma być ciasno- chodzi o to, aby pas stanika dobrze przylegał do ciała. Dlatego mierząc się używaj nierozciągliwej miarki – najlepiej wziąć sobie tasiemkę i potem przyłożyć ją długością odpowiadającą obwodowi do miarki. Pamiętaj też, że optymalnym rozwiązaniem jest zaokrąglanie wyniku mierzenia w dół a nie ku górze. Stanik musi dobrze się trzymać nie tylko z przodu ale i również z tyłu.  Po podciągnięciu ramiączek na wybraną przez nas długość musi się trzymać stabilnie. To chyba cała filozofia dobierania stanika. Niby nic wielkiego ale ma ogromne znaczenie.

Dostępnych jest mnóstwo różnych rodzajów biustonoszy. Możesz znaleźć stanik, który pasuje do Twojego ciała i stylu życia. Noszenie właściwego biustonosza może sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się świetnie, natomiast noszenie niewłaściwego rozmiaru stanika może powodować problemy. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj biustonosza będzie pasował najlepiej, chociaż większość  codziennie zakłada biustonosz, nie zawsze są pewne, jaki typ powinny wybrać lub jak będzie on pasował do ich ciała. Wiedza o tym, jakiego rodzaju biustonosza potrzebujesz jest niezbędna, aby uniknąć bólu, dyskomfortu i krzywych spojrzeń innych, którzy widzą, że każdego ranka wychodzisz z domu w źle dopasowanym staniku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *