Najlepsze banki w Polsce i konta firmowe – poznaj ranking

Jeśli posiadasz gotówkę, którą chcesz zainwestować, ale nie wiesz jakie są najlepsze banki w Polsce koniecznie posiłkuj się rankingiem kont osobistych, który z pewnością pomoże podjąć decyzję. Natomiast jeśli prowadzisz firmę koniecznie musisz wiedzieć, które banki oferują najlepsze konta firmowe w 2023 roku.

Ranking kont firmowych 2023. Poznaj najlepsze konta firmowe

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, masz firmę i chcesz ulokować swoje środki w miejscu, które da Ci swobodę działania oraz zapewni bezpieczeństwo Twoich finansów dowiedz się koniecznie w jakich bankach są najlepsze konta firmowe. Wszystkich informacji dowiesz się z rankingu kont firmowych 2023.

Konto firmowe jest to niezwykle pomocne narzędzie, bez którego ciężko jest funkcjonować prowadząc działalność. Tym bardziej, że dobrze jest rozdzielać pieniądze prywatne od firmowych. Jak wiadomo na rynku istnieje wiele banków, które oferują różne typy kont firmowych, a jednak czasami trudno zdecydować się na jedno z nich. Najczęściej nie wiadomo na jakie elementy zwrócić uwagę, który bank oferuje najlepsze konto firmowe i jakie są opcje dostępne na rynku bankowym. Dlatego ranking poleca najlepsze konta firmowe, które są godne uwagi i polecenia

Na pierwszym miejscu plasuje się Konto Przekorzystne Biznes. Dużym atutem jest bezpłatne prowadzenie konta oraz przelewy internetowe. Konto znajduje się w banku PKO i można je otworzyć bez wychodzenia z domu. Plusem są bezpłatne bankomaty w Polsce, z których można wyciągnąć gotówkę. Ponadto opłata za kartę wynosi 8 zł. Często bank przewiduje promocję dla swoich klientów. Aktualnie są to 2000 zł premii dla firm.

Na drugim miejscu jest konto firmowe Godne Polecenia, które oferuje Santander. Nie płacimy za prowadzenie konta. Opłata za kartę to 0 zł i istnieje możliwość bezpłatnych przelewów internetowych, ponadto konto można otworzyć bez wychodzenia z domu i korzystać z bezpłatnych bankomatów na terenie całego kraju. Aktualne promocje, które oferuje Bank to do 900 zł zwrotu za transakcję kartą plus do 600 zł premii, czyli finalnie można liczyć na 1500 zł premii.

Na trzecim miejscu uplasowało się konto firmowe polecane przez Alior Bank, nazywa się iKonto Biznes. Dużym atutem są bezpłatne przelewy internetowe, brak opłat za prowadzenie konta i możliwość otworzenia bez wychodzenia z domu. Jednak opłata za kartę wynosi 8 zł i nie posiada bezpłatnych bankomatów w Polsce.

Czwarte miejsce zajął mBank z kontem mBusiness Konto. W tym przypadku opłata za prowadzenie konta wynosi 19 zł, opłata za kartę 5 zł, nie ma bezpłatnych bankomatów w Polsce i za każdy przelew internetowy należy uiścić opłatę 1,50 zł. Istnieje możliwość otwarcia go bez wychodzenia z domu. Aktualne promocje, które Bank przewidział dla klientów biznesowych to 400 zł bonusu od eBrokerPartner plus konto bezpłatne przez 2 lata.

Z kolei Bank Nest oferuje BIZnest Konto chociaż nie przewidziane są dodatkowe bonusy, to klienci nie płacą za prowadzenie konta ani za kartę i przelewy internetowe. Można je otworzyć bez wychodzenia z domu i na terenie całej Polski są bezpłatne bankomaty.

Millenium Bank otworzył konto Mój Biznes, gdzie opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, za kartę 7 zł, nie ma bezpłatnych bankomatów na terenie Polski, ale za to są bezpłatne przelewy internetowe.

Na siódmym miejscu znalazł się Bank ING z kontem Direct dla firm. Tutaj opłata za prowadzenie konta wynosi 19 zł, za kartę 7 zł, nie ma bezpłatnych bankomatów na terenie Polski i każdy przelew internetowy kosztuje 1,20 zł.

Na ósmym miejscu jest Credit Agricole, opłata za prowadzenie konta to 10 zł w skali miesiąca, za kartę 7 zł i nie ma bezpłatnych bankomatów na terenie Polski. Każdy przelew internetowy to 1 zł. Ponadto konta nie można otworzyć online. Na dziewiątym miejscu znajduje się Volkswagen Financial Services. Opłata za konto wynosi 10 zł, za kartę 9 zł. Bezpłatne są przelewy internetowe. Istnieje możliwość otwarcia konta bez wychodzenia z domu. Na terenie całej Polski nie wypłacimy gotówki bezpłatnie.

Dziesiąte miejsce to BNP Paribas i Konto Otwarte na Biznes. Opłata za prowadzenie konta wynosi 9 zł, za kartę 7 zł, internetowy przelew 0 zł. Bezpłatne bankomaty na terenie Polski są nieobsługiwane i nie ma możliwości otwarcia konta bez wychodzenia z domu.

Za sprawą rankingu można wybrać odpowiednią ofertę i dowiedzieć się dokładnie ile wynoszą koszty prowadzenia konta w danym banku. Ponadto zestawienie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, którego nie trzeba marnować na przeszukiwanie poszczególnych ofert, aby znaleźć najlepsze konto firmowe dostępne na rynku.

Najlepsze banki w Polsce – ranking instytucji w jednym miejscu

Jeśli poszukujesz konta osobistego w 2023 roku koniecznie zapoznaj się z przygotowanym rankingiem, który pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę dostępną na rynku i dowiesz się jakie są najlepsze banki w Polsce.

W banku Pekao, które uplasowały się na pierwszym miejscu rankingu znajduje się Konto Przekorzystne, które nie pobiera opłaty za prowadzenie konta ani wykonywanie przelewów internetowych. Można je otworzyć bez wychodzenia z domu, jednak w swojej ofercie nie posiada bezpłatnych bankomatów na terenie Polski i opłata za kartę wynosi 4 zł. Aktualną promocją jest 200 zł premii plus 8% na koncie oszczędnościowym. Na drugim miejscu jest konto w banku Santander – Konto Jakie Chcę, które wymaga opłaty za prowadzenie konta 6 zł, opłaty za kartę 8 zł i nie ma bezpłatnych bankomatów w Polsce. Plusem jest bezpłatny przelew internetowy. Podobnie sytuacja wygląda w mBanku, które uplasowało się na trzecim miejscu z eKontem Osobistym. Czwarte miejsce przypadło BNP Paribas z Kontem Otwartym dla Ciebie.

Piąte miejsce City Handlowy i City Konto, które nie wymaga od klienta żadnych opłat. Można je otworzyć bez wychodzenia z domu i posiada bezpłatne bankomaty w Polsce. Szóste miejsce to ING i konto Direct. Siódme miejsce to Nest Bank z kontem Nest. Ósme miejsce Millenium Bank i Konto 360 stopni. Na dziewiątym miejscu jest Alior Bank z Kontem Jakże Osobistym. Dziesiąte miejsce przypadło Bankowi Polskiemu PKO z Kontem Za Zero.

Za sprawą tego rankingu kont osobistych można dowiedzieć się jakie są aktualne oferty różnych banków. Dzięki temu wiemy, które konta są funkcjonalne, jakie mają opłaty i czy obecnie banki oferują jakieś promocje dla swoich klientów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *