Owijarki do palet – gdzie się je stosuje i jak działają?

Popularność usług kurierskich wciąż rośnie, dlatego pakowanie towarów powinno być coraz szybsze i bardziej sprawne. Duża część artykułów umieszczana jest w opakowaniach, a następnie kładzie się je na palecie. Z tego względu, warto przyspieszyć ten proces i tym samym zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa. Możliwe jest to dzięki owijarkom do palet, ponieważ zautomatyzowany proces pakowania daje nieporównywalnie lepsze efekty niż pakowanie ręczne. W jaki sposób działają owijarki do palet i dlaczego warto rozważyć zakup? O tym w dzisiejszym artykule!

Owijarka do palet – co to jest?

Owijarki do palet są urządzeniami pozwalającymi na osiągnięcie doskonałej rozciągliwości folii do pakowania. Dzięki temu możemy liczyć na zmniejszenie jej zużycia nawet czterokrotnie, w porównaniu do pakowania ręcznego. Finalnie, owijanie palet przebiega w sposób znacznie szybszy i sprawniejszy. Pracownik może oszczędzić swoje siły i jedynie nieco wspomóc urządzenie, nadzorując jej pracę. Co ważne, obsługa owijarki do palet nie należy do skomplikowanych czynności. Owijanie palet odbywa się przy pomocy owijarek pionowych. Wyróżnijmy najpopularniejsze rodzaje:

  • Owijarka ze stołem obrotowym – urządzenie może zafoliować nawet do 20 palet w ciągu godziny. Paleta kręci się na obrotowej podstawie.
  • Owijarka z wirującym ramieniem – może owinąć nawet ok. 100 palet w ciągu godziny. Ramię z folią obraca się, podczas gdy paleta jest nieruchoma.
  • Owijarka pierścieniowa, która jest w pełni automatyczna i wyróżnia się niezwykłą wydajnością. Może bowiem poradzić sobie z owinięciem do 150 palet w ciągu godziny.

Zakup owijarki do palet  gdzie można kupić urządzenie?

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo firm, które oferują zarówno opakowania dla firm, jak i owijarki do palet. Warto wybierać sprawdzone, rodzime firmy, aby mieć pewność co do jakości urządzenia. Zakup owijarki jest znakomita decyzja, kiedy dana firma pakuje dużą ilość produktów nadających się na palety.

Za sprawą niezwykle wydajnych owijarek możemy sprawić, że proces owijania folią stanie się półautomatyczny lub nawet całkowicie zautomatyzowany (w zależności od urządzenia, na jakie się zdecydujemy). Warto wiedzieć, że poziome owijarki stretch umożliwiają dodatkowo zapakowanie podłużnych przedmiotów, których zwykłe urządzenie nie potrafiłoby dobrze zapakować.

Dlaczego tak ważna jest jakość owijarki? Wysokiej klasy owijarki są urządzenia, które możemy łatwo przystosować do swoich indywidualnych potrzeb. Jest bowiem możliwość ustawienia oczekiwanej liczbę owinięć, a także wyregulowania obrotów talerza i jego prędkości. Jest też możliwość zaprogramowania sprzętu, by cały proces stał się powtarzalny w 100%.

Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pakunek zostanie zafoliowany w dokładnie taki sam sposób. Nie jest to oczywiście możliwe, gdy zajmują się tym pracownicy ręcznie. Nie wspominając już o ewentualnych błędach, które pojawają się przez czynnik ludzki. Zautomatyzowanie procesów pozwala bowiem skutecznie tego uniknąć. Co istotne, zastosowanie tego typu urządzeń sprawi, że zniwelujemy ryzyko dla osoby obsługującej sprzęt, ponieważ owijarki do palet są maszynami całkowicie bezpiecznymi.

Podsumowanie

Owijarka do palet może skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i zautomatyzować proces pakowania. Co więcej, obniżenie kosztów poprzez ograniczenie zużycia folii jest wystarczająco zachęcające, aby sprawdzić działanie owijarki do palet w swojej firmie. Warto wybrać mądrze i sprawdzić, jak działają poszczególne rodzaje urządzeń.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *