Lokalizacja wycieków – dlaczego jest to tak ważne

Widoczne uszkodzenia ścian, podłóg i sufitów są często wynikiem niewidocznych nieszczelności, przez które woda przenika. Aby móc określić niezbędne środki do naprawy szkody, należy profesjonalnie zlokalizować jej przyczynę. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego i lokalizacyjnego lokalizujemy wyciek precyzyjnie. W zależności od sytuacji stosuje się różne techniki pomiarowe. W przypadku ubytków trudno dostępnych stosujemy np. kamerę do endoskopii. Zastosowanie kamer termowizyjnych, barwników, akustyki, dymu i gazu znacznikowego oferuje kolejne funkcjonalne metody wykrywania ukrytych nieszczelności przy minimalnej ingerencji w tkankę budowlaną. Po zawężeniu lokalizacji wycieku, jest on eksponowany w taki sposób, aby można było przeprowadzić kolejne natychmiastowe działania.

Wykrywanie nieszczelności za pomocą gazu i termografii

Innym sposobem wykrywania nieszczelności jest użycie gazu, który ulatnia się odpowiednio w miejscu, gdzie znajduje się nieszczelność. W początkowym okresie jako gazu znacznikowego używano głównie helu. Badane systemy rurociągów muszą być całkowicie opróżnione, ponieważ gaz formujący nie miesza się z wodą. Następnie linia jest wypełniana gazem, a cały badany obszar jest skanowany za pomocą czujnika. Ulatniający się gaz generuje sygnał akustyczny i optyczny na aktualnie używanych urządzeniach. Metoda gazu znacznikowego może być stosowana wszędzie tam, gdzie należy wykryć nieszczelności w systemach zamkniętych lub na elementach budynku. Termografia: różnice temperatur pokazują, gdzie jest nieszczelność. Termografia pokazuje różnice temperatur, które mogą być wykorzystane do lokalizacji nieszczelności. Z reguły metoda ta stosowana jest na rurach przewodzących ciepłą wodę. Przy odpowiednim doświadczeniu można go stosować również na rurach z zimną wodą. Określana jest różnica temperatur pomiędzy otoczeniem a rurą. Płynne medium rozprzestrzenia się przy wycieku i staje się widoczne na dużym obszarze. Nawiasem mówiąc, najmniejsze nieszczelności nie mogą być wykryte za pomocą termografii.

Kiedy pęknięta rura to przypadek dla fachowca?

Co do zasady właściciele domów, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy zawodowej, aby zlokalizować przecieki w rurach, powinni zawsze skontaktować się z profesjonalistą w przypadku szkód wodnych spowodowanych pękniętą rurą. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że nieszczelność jest rzeczywiście prawidłowo uszczelniona. Potem, w przypadku wielu rodzajów szkód, dochodzi jeszcze kwestia profesjonalnego osuszania szkód wodnych https://przeciek24.com. Każdy, kto chce wyremontować zawilgoconą ścianę musi wiedzieć, że trzeba to zrobić bez żadnych błędów, bo w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że w pewnym momencie z rury znów wycieknie woda. Plamy pleśniowe na ścianie są wtedy gwarantowane.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *